mINYčítanky

Autorkami mINYčítaniek sú Eli a jej mamička, Eva. Chceli sme, aby sa Eli naučila čítať, no nevyhovovali nám žiadne typické šlabikáre, či čítanky pre špeciálne školy. Rozhodli sme sa, že Eli vyrobíme vlastné príbehy. Vždy šlo o krátky a jednoduchý príbeh o ľuďoch a veciach, ktoré boli pre Eli blízke a ktoré ju zaujímali. Pridali sme jednoduché fotky a obrázky a tak vznikli prvé prototypy mINYčítaniek.

Eli sa to veľmi páčilo a ani nevieme ako, naučila sa čítať. Rozumela tomu a robilo jej to radosť, čo bolo našim cieľom od začiatku. Rozhodli sme sa, že sa chceme o naše know-how a čítanky podeliť aj s VAMI… a tak vznikli mINYčítanky 🙂

ČO NA TO HOVORIA ODBORNÍCI?

Hodnota mINYčítanky spočíva aj v spôsobe jej vzniku. Nebola vytvorená len dospelým, ale tvorila ju Eli so svojou mamou. Opakovane čítali a vyberali slová a vety, ktoré už boli zvládnuteľné. Skúšali rôzne typy písma, veľkosti písmen a farieb. Ak nastal problém, hľadali riešenie: iné slová, farby, obrázky,... aby čítanie pokračovalo s radosťou. Aby to bol zážitok. A potom ďalší príbeh, ďalší a ďalší... a chcú sa o ne podeliť aj s Vami. mINYčítanka je pozvánkou pre všetky deti. Otvára im dvere do sveta symbolov (písmen) a pozýva do krajiny fantázie ukrytej v slovách a vetách : )
Mgr. Mária Kozelková PhD.

Návod ako pracovať s mINYčítankou

Aj Vy by ste chceli mať svoju mINYčítanku? 📚

Dajte nám vedieť 👇

Veľmi sa tešíme Vášmu záujmu o naše mINYčítanky!
Zakúpte si ich UŽ DNES a doma ich máte už o pár dní! 🙂

BIELE mINYčítanky 3€/kus
ZELENÉ a ŽLTÉ mINYčítanky 5€/kus
(+ poštovné a balné 5€/sada)

Máte nejakú otázku, problém, potrebujete faktúru alebo by ste chceli vedieť viac o tom, ako pracovať s mINYčítankami? Alebo si čítanky nemôžete dovoliť no veľmi by ste s nimi chceli pracovať?
Napíšte nám na: info@elep.sk

BIELA úroveň

NOVINKA! 

Spoznávajte svet okolo seba a naučte sa pritom čítať a písať! 

Malé knižky vo veľkosti pohľadnice, ktoré obsahujú LEN slová na rôzne témy. 🙂

NOVINKA! 

Spoznávajte svet okolo seba a naučte sa pritom čítať a písať!  Malé knižky vo veľkosti pohľadnice, ktoré obsahujú LEN slová na rôzne témy. 🙂

ZELENÁ úroveň

Jednoduché príbehy zo života detí, také malé návody na život. Obsahujú jednoduché vety, veľké písmená a zábavné cvičenia na prácu s textom.

ŽLTÁ úroveň

Zranená labka či trampolína? Ide o príbehy zo života detí, ktoré budú chcieť čítať stále dookola. Obsahujú zložitejšie vety a súvetia, veľké i malé písmená a zábavné cvičenia na prácu s textom.